prof. Maria Szyszkowska | Blog Oficjalny

Felietony, artykuły, komentarze

NIE MAMY SZCZĘŚCIA DO PREZYDENTÓW

Obecnie panujący prezydent RP udawał, że czuje się odpowiedzialny za społeczeństwo, po to, by zostać ponownie wybranym. Żałosne jest także udawanie prezydentów RP, że nie mają nic wspólnego z partią, która umożliwiła im zwycięstwo.

Formalna rezygnacja z bycia członkiem partii nie prowadzi wszak automatycznie do zamiany poglądów! Jestem bardzo ciekawa, czy nowy prezydent Andrzej Duda będzie wdzięczny Jarosławowi Kaczyńskiemu, bo nie jest wykluczone, że powoła na stanowisko premiera osobę, która przypadkiem nie zapisała się do PO.

Siła oddziaływania propagandy jest obecnie większa niż w czasach PRL, ponieważ udoskonalono metody jej oddziaływania. Stało się to możliwe za sprawą nieznanych wcześniej wynalazków cywilizacyjnych. Przerażająca jest sytuacja w której ci, którzy mają wpływ na sytuację w Polsce, ulegają interesom obcych państw oraz nie kierują się poczuciem służby wobec społeczeństwa, lecz własnym interesem.

Niestety, ta ocena dotyczy części polityków, oraz wszystkich partii politycznych w sejmie. Na przykład obozy dla terrorystów i udział Polski w wojnach prowadzonych przez Amerykanów, w ich interesie - to tylko nieliczne przykłady kompromitacji tych, którzy nazywają się działaczami partii lewicowej. Obciąża to także byłego prezydenta, Aleksandra Kwaśniewskiego.

[powrót do strony głównej]