prof. Maria Szyszkowska | Blog Oficjalny

Felietony, artykuły, komentarze

BRAK IDEOWOŚCI

W Polsce po ostatnim przewrocie ideowość nie odgrywa żadnej roli, nawet w polityce. Mam tu na myśli partie parlamentarne, bo Polska Partia Socjalistyczna (PPS), stworzona m.in. przez marszałka Józefa Piłsudskiego, głosi wyraziste idee polityczne.

Łatwość zmieniania partii politycznych dla kariery osiągnęła w Polsce szczyty! Kandydowanie do parlamentu panów Napieralskiego i Dorna z list Platformy Obywatelskiej wskazuje najdobitniej, że naszym politykom przyświecają cele osobiste. A co stało się z obowiązkiem - przywilejem - służby dla społeczeństwa? Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że bezmyślność wyborców może sprawić, że takie osoby osiągną swój cel - dostaną się do parlamentu.

Mimo istnienia kilku partii, jesteśmy zniewoleni jedną tylko teorią ekonomiczną i jednym tylko poglądem politycznym. Co za kompromitacja dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD), gdy niedawny przywódca tego ugrupowania startuje w wyborach z list PO. Potwierdza to moją tezę o braku w Polsce partii prawdziwie lewicowej.

[powrót do strony głównej]